Olti Curri : Ja pse nuk e heq nga trupi varësen dhe unazën Monika Kryemadhi

Kliko per me shume info

Nëse i hidhni një sy fotove të kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, gjasat janë që në pjesën më të madhe të tyre do të dallon në qafën e saj një varëse me medalion si dhe një unazë të artë.

Arsyen përse Kryemadhi është kaq e afeksionuar me këto bizhuteri e ka zbuluar së fundmi opinionisti Olti Curri, i cili ka treguar se varësja dhe unaza janë marrë në Medjugorje, një fshat në Bosnje që njihet si vend i shenjtë.

Kliko per me shume info

Monika Kryemadhi
“Unë kam vend të mbarë Shën Vlashin, shoh që mikja ime mban në duar varësen dhe unazën nga Medjugorje, një vend ku miliona njerëz dhe shumë shqiptarë gjejnë frymëzimin e besimit për të shkuar përpara… Të besosh do të thotë që ke shpresë ta lësh shpirtin në duar të sigurta…”-ka shkruar Curri në Instagram.Medjugorje është bërë i famshëm si një vend i shenjtë pasi në vitin 1981, thuhet se Virgjëresha Mari u është shfaqur gjashtë fëmijëve.

Postimi i Olti Currit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.