‘’Njeriu i Tahirit kalonte tonelatat me drogë në portin e Durrësit’’

Kliko per me shume info

Ish-kryeministri Sali Berisha vjen me një tjetër denoncim,referuar qytetarit dixhital.

Ky i fundit, doganier në portin e Durrësit, pretendon se një njeri i Tahirit lejonte kalimin e drogës në këtë port.

Kliko per me shume info

Postimi i plotë i Berishës:
Ja se si kalon droga ne doganen e Durresit!

Doganieri dixhital denoncon:
Qebinin e Tahirit dhe ndrikullen drejtoreshe te doganave, qe prejashtojne nga skanimi kamionet me droge ne narko-doganen e Durresit!
Lexoni mesazhin e doganierit dixhital. sb
“Mirmbrema Dr . Jam punonjes I doganes ne Durres.
Konstatimi i gazetarit ne opinion eshte shume i sakte.
Sepse eshte e vertete qe skanimi ne doganen e Durresit, deri kur u kap sasia e madhe e droges ne Ankona, behej me perzgjedhje manuale me urdher te Besmir Qibinit( njeriu i Tahirit ne dogane) dhe te Drejtoreshes se Pergjitheshme te Doganave aktuale.
Vetem pas kesaj goditje, u dha urdheri i skanimit 100% ne Portin e Durresit, per te fshehur gjurmet nga prokuroria.
Akoma edhe sot, qellimisht, moduli i riskut ne sistemin kompiuterik te doganave per perzgjedhjen e mjeteve qe duhet te skanohen, per ekportet nga doganat e brendeshme dhe tranzitet nderkombetare, nuk funksionon.
Per keto vite, ky ka qene “shtegu” i lire nga kane kaluar tonelatat e droges, deri sa u godit ne dy raste nga policia italiane.
Kjo procedure eshte lene ne heshtje qellimisht nga drejtuesit e doganes edhe sot e kesaj dite, per tu perdorur perseri.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.