Një vit si president i SHBA, Donald Trump: Urime për gjithë mediokrit dhe mbështetësit!

Kliko per me shume info

Dita e djeshme ishte e veçantë për shtetin amerikan, i cili festonte një vjetorin e zgjedhjes së presidentit Donald Trump.

Vetë presidenti i SHBA dërgoi me një mesazh ironik në rrjetin social Twitter, përshëndetje për mbështetësit e tij dhe një foto nga avioni presidencial “Air Force One”.

Kliko per me shume info

“Urime për gjithë mediokrit dhe për miliona njerëz që na dhanë një fitore masive në kolegjin zgjedhor (304-227)!” shkruan ai në Tweeter.

“’Mediokër’ është termi që kishte përdorur Hillary Clinton, gjatë një pritjeje për mbledhjen e fondeve në shtator 2016, për të cilësuar ‘gjysmën’ e mbështetësve të rivalit të saj republikan ‘racist, seksist, homofob, ksenofob, islamofob’.

Që prej asaj kohe, fjala, është përdorur nga mbështetësit e miliarderit për të denoncuar përbuzjen e shprehur nga demokratja kundër tyre.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.