Nis vettingu në gjykatën e Tiranës, ja 5 emrat e parë që kontrollohen

Prej dites se sotme në sitën e Vettingu do të kalojnë disa gjyqtarë nga Gjykata e Tiranës.

Vendimi është marrë gjatë ditës së marte dhe mësohet se përzgjedhja është bërë nëpërmjet një shorti.

Kliko per me shume info

Për tu verifikuar nga ana e ekspertëve të Vettingut janë përzgjedhur 25 dosje, 5 te tilla per secilin gjyqtar.

Disa prej gjyqtarëve që do të u verifikohen dosjet janë: Alma Brati, Fatmir Faqolli, Brunilda Kadi, Brunilda Kasmi, Artan Lazajt dhe Bledar Abdullai.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.