Ngjarja e tmerrshme në Bulqizë/ ““Kaldajat e shkollave si brekët e Shukriut”

Kliko per me shume info

Ngjarja e rëndë në Bulqiyë, ku u asfiksuan 60 nxënës si pasojë e tymit nga kaldajat që përdoreshin për ngrohje, ka ngjallur reagime të shumta.

Për këtë ngarje ka reaguar edhe djali i ish- kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, duke akuzuar në mënyrë jo të drejtpërdrejtë institucionet përgjegjëse për investimet në shkolla.

Kliko per me shume info

Përmes një statusi në Facebook, Shkëlzen Berisha përdor ironinë dhe talljen për ngjarjen duke përmendur edhe ish- kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili.

“Kaldajat e shkollave si brekët e Shukriut”- shkruan ai në Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.