Neritan Liçaj i drejtohet me tone ironie qeverisë: Do të transferojë Bibliotekën në Surrel

Kliko per me shume info

Neritan Liçaj, aktori i dashur për publikun shqiptar publikon një foto nga Biblioteka e Efestit në Turqi dhe prej andej i jep një “shuplakë” të fortë qeverisë Rama.

Kliko per me shume info

“Biblioteka e Efesit…shek i lll pas krishtit…Shqipëria as sot në shek XXI nuk e ka bibliotekën as sa çereku i ish Trojës e më pas Efesit.

Qeveria jonë e nderuar dhe ate Bibliotekë Kombëtare që kemi (që për fatin tonë të keq nuk është as sa gjysma e kësaj që shihni në foto),do ta lëvizë nga Pallati i Kulturës dhe do ta transferojë në Surrel!” shkruan me tone irone aktori ndërsa përmbyll përmes sarkazmës mesazhin e tij drejtuar edhe ministres së Kulturës Mirela Kumbaro:

“Bravo teta Ministr , të lumtë xhaxhi Kryeministër”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.