Nënë Bideja, mes sëmundjes dhe skamjes gjen ngrohtësinë e këtyre të rinjve nga Elbasani

E vetme dhe e sëmurë rëndë Bide Myzhaqi e kalon jetën mes vështirësisë së mos paturit dhe debitore në shtet pasi nuk ka mundësi të paguajë dritat. E gjendur e vetme dhe me shtatë sëmundje në trupin e saj të kërrusur nënë Bideja me pensionin minimal që merr nuk i del të ushqehet normalisht e jo më të paguajë detyrimet e shtetit.

LEXO EDHE:  Turneu i trupës së baletit ne Itali me veprat e koreografit Angjelin Preljocaj

Pamjet që ofron shtëpija e saj të lënë pa fjalë dhe kushtet në të cilat jeton kjo nënë e përvuajtur flasin vet.

Kliko per me shume info

Fundjava Ndryshe si çdo fundjavë edhe këtë të diel ka qenë pranë nënë Bides për t’i ofruar asaj përveç dashuri pa kushte edhe disa ndihma në ushqime, për ti lehtësuar sadopak dhombjen dhe varfërinë që e ka kapluar. “Bamirësia nuk të varfëron”

LEXO EDHE:  Denoncimi: Ja si po vjedhin me check-up Rama-Nushi

Tek Bide Muzhaqi që ngrys e vetme ditët e saj duke jetuar çdo ditë me shtatë sëmundje të rënda në trupin e saj të kërrusur, si shtatë plagë të pashërueshme. E vetme dhe pa ujë e drita si debitore e pamundësisë për t’i paguar me pensionin e saj që nuk mjafton as për ilaçet e përditshme.

“Bamirësia nuk të varfëron”

LEXO EDHE:  “Poshtë Xhafaj dhe Tahiri”, protestuesit mblidhen pranë Gjykatës në Shkodër, hedhin tymuese

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here