Në zonë urbane, kosovari me BMW bie në radar me shpejtësi 111 km

Kliko per me shume info

Policia rajonale Zofingen kapi një shofer të ri 19-vjeçar në Oftringen të premten në mbrëmje, i cili po udhëtonte në 111 km / h. Kosovari kishte tejkaluar shpejtësinë e lejuar 50 km/h.

19 vjeçarit i është konfiskuar vetura dhe ishte iniciuar një hetim penal kundër tij, përcjell albinfo.ch.

Kliko per me shume info

Ngjarja kishte ndodhur në Zofingerstrasse, një zonë urbane ku shpejtësia maksimale e lejuar është vetëm 50 km / h. 19-vjeçar mund të dënohet edhe me dënim me burg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.