Ndotja e lumit Erzen nga mbetjet spitalore, procedohet administratori i kompanisë

Kliko per me shume info

Pak kohë pas denoncimit nga emisioni investigativ “STOP”, policia e kryeqytetit, procedoi penalisht administratorin e një kompanie private që hidhte mbetje spitalore dhe plastike në shtratin e lumit Erzen në fshatin Pinet.

Burime Zyrtare të Policisë së Tiranës thanë se me 7 nëntor janë referuar materialet në Prokurorinë e kryeqytetit ndaj Juni Kondit vjeç 27, banues në Tiranë.

Kliko per me shume info

Skandali u zbulua nga emisioni “STOP” me 24 dhe 26 tetor, siç shihet edhe në këto pamje ku mbetjet spitalore e medikamente të skuadra hidhen në lumë.

Prokuroria ka nisur tashmë hetimin, duke ngritur akuzën e ndotjes së ujërave dhe ajrit me mbetje të rrezikshme dhe toksike. /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.