Ndeshja me Turqine, Panucci: I kenaqur, por nuk ishte e rendesishme fitorja!

Kliko per me shume info

Rezultati i ndeshjes me Turqine, ku Shqiperia fitoi 3-2, ka bere qe trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, te jete mjaft i kënaqur me rezultatin.

Megjithese për Panuccin, nuk ishte e rëndësishme fitorja, por mënyra se si luajti ekipi edhe pse ishte me 10 lojtarë.

‘Mendoj se ishte një ndeshje e vërtetë sot. Luajtëm deri në momentin e daljes me të kuqe të Memushajt. Edhe pas daljes me të kuqe të Memushajt pati shumë profesionalistet”, eshte shprehur Panucci.

Ai e cilesoi si nje ndeshje te vertete. “Ishte një ndeshje e vërtetë sot. Kemi luajtur deri në dalejn e Memushajt një ndeshje shumë të madhe. Pavarësisht kësaj ne ia dolëm dhe kjo ishte fryt i një pune shumë të madhe përgjatë javës. Në kombëtare nuk ekziston mendësia e një ndeshje miqësore, të gjitja janë sikur të jenë për fushatën eliminatore”.

Lidhur me golat e pësuar,Panucci ka theskuar se është për të punuar shumë në këtë pikë, por edhe ata kanë lojtarë shumë cilësore. “Na ndëshkuan por theksoj se duhet të punojmë shumë në këtë pikë.”

Panucci komenyoi edhe kartonin e kuq i Memushajt dhe cfare presim me tej.

“Nuk lejoj askënd që të dalë ngë fusha me të kuqe për shkak s efyen arbitrit. Nuk më pëlqejn aspak këto episode.
Nuk bëhet fjalë vetëm tek fitorja, por sot bëmë një superndeshje, treguam shumë cilësi. Më pëlqen shumë fryma që ka kjo skuadër. Nuk më pëlqen fitorja por mënyra sesi arritëm te fitorja. Më pëlqen sesi djemtë janë adoptuar me atë që dua të bëj unë”eshte shprehur Panucci, ndersa theksoi se do te.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.