Ndeshja me Turqine, Grezda: Dhame shpirtin ne fushe, golin e fitores ia dedikoj babait tim

Pas fitores që Kombëtarja arriti kundër Turqisë,Eros Grezda, është shprehur se ndihet shumë i emocionuar. Futbollisti nga Gjakova, golin e parë me fanellën kuqezi ia dedikoi babait të tij.

Grezda, fituat, si u ndjetë me grupin e ri dhe golin e parë me Kombëtaren?

Kliko per me shume info

Mundëm një Turqi shumë të fortë me një lojtar më pak, dhamë shpirtin në fushë. Golin tim të parë ia dedikoj babait tim dhe jam shumë i lumtur që ky gol na solli fitoren.

LEXO EDHE:  Arsen Wenger do të largohet nga Arsenali pas 22 vjetësh

Si ndjehesh pasi përflitet që mund të jeshë pjesë e një kampionati si “Seria A”?

Më pëlqen që përflitet por ka kohë. Tani jam i përqendruar te Osijeku dhe dua të bëj sa më mirë aty. Ka kohë edhe për merkaton por tani jam i përqendruar në kampionatit kroat

Dedikimi për babain. Në fushë festuat me Panucci-n?

LEXO EDHE:  Klubi grek e shkarkoi, Besnik Hasi i bën gropën Olimpiakosit

Ishte një moment që nuk e kisha prit. Gjëja e për që më shkoi në mendje pas golit ishte të festoja me Panucci-n që po më priste më krahë hapur.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here