Ndërron jetë në moshën 64- vjeçare kitaristi i njohur

Kliko per me shume info

Ka ndërruar jetë në moshën 64- vjeçare kitaristi i njohur Malcolm Young. Kitaristi i bandës së famshme të rockut AC/DC ka vdekur si pasojë e sëmundjes së dementisë.

Kliko per me shume info

Është vetë grupi i famshëm australian ai që ka konfirmuar lajmin duke përcjellë edhe një mesazh prekës. “Me hidhërim të thellë AC/DC njofton sot se Malcolm Young ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e grupit.

“Si vëlla, e kam të vështirë të gjej fjalët e duhura për të shprehur se çfarë do të thotë për mua kjo. Kishim një lidhje unike dhe tepër speciale. Ai la pas një trashëgimi të vyer që do të jetojë përgjithmonë”, tha Angus, solisti i grupit njëherazi vëllai i kitaristit.

Rockbanda u krijua në vitin 1973.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.