Napoli-Milan, Montela i surprizon të gjithë me lojtarët që hedh në fushë

Mbrëmjen e sotme në “San Paolo” luhet kryesfida e javës në Serie A, Napoli kryesues pret Milan ende në krizë që kërkon të ngrihet.

Kliko per me shume info

Të dyja skuadrat zbresin me pretendimet maksimale, pasi Napoli nuk mund të bëjë gabime me Juventusin dhe Interin që ndjekin nga afër, ndërsa Milan është shumë pas dhe nuk i lejohen me hapa false.
Vetëm disa minuta para mediat italiane kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do të zbresin sonte në fushë të dyja skuadrat.

LEXO EDHE:  Klinsmann jep lajmin e keq: Vështirë që Gjermania ta fitojë përsëri Botërorin

Napoli (4-3-3): Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui, Allan, Jorginho, Hamsik, Callejon, Mertens, Insigne

Milan (3-4-2-1): Donnarumma; Musaçhio, Bonuçi, Romagnoli, Borini, Kessié, Montolivo, Bonaventura; Suso, Locatelli, Kalinic

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here