Ulen temperaturat, ja parashikimi i motit për sot

Kliko per me shume info

Kthjellime e vranësira të shpeshta dominojnë motin thuajse në gjithë vendin, përjashtuar zonat Verilindore ku do të ketë reshje të përkohshme.

Mesdita shton vranësirat në pjesën më të madhe të territorit duke sjellë reshje të pakta në ekstremet Veri- Jug dhe zonat Lindore.

Kliko per me shume info

Pasditja do përmirësojë motin në pjesën më të madhe të vendit por ekstremi verior dhe Verilindor mbeten me shira të përkohshëm dhe dëborë të pakët në zonat të izoluara malore.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një rënie të lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore duke bërë që ekstremumet termike të luhaten në 2- 18°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2- 3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.