Parashikimi i motit për sot dhe nesër, në orët e mbrëmjes nisin reshjet

Të shtunën, deri vonë pasdite vendi mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare, më të shpeshta në zonat Veriore. Mbrëmja do shtojë vranësirat në territor duke sjellë vonë në mbrëmje dhe gjatë natës shira në zonat Veriperëndimore. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në zonat malore por mbeten thuajse konstante në ultësirën perëndimore, njofton Meteoalb.

LEXO EDHE:  “Uuu qyqja për pak ra…”, deputetja e PD pengohet në shkallët e Kuvendit. Berisha i shkrin të tërë me batutën

Të dielën, vranësira e reshje të shpeshta do të ketë në Veri por zonat Jugore dhe pjesërisht Qendra, mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Pasditja sjell gradualisht shira edhe në zonat Qendrore – Jugore. Në këto kushte mbetemi edhe gjatë natës kur priten edhe reshje dëbore në veri dhe lindje të vendit.

LEXO EDHE:  Gjyqtarja e tretë nga Kushtetuesja në procesin e Vetting-ut
Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mbeten thuajse konstante gjatë mesditës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here