Moti sot: Ja ku do ketë reshje intensive gjatë pasdites

Kliko per me shume info

Sot pasdite, (e martë, dt.07) priten reshje në të gjithë territorin, më të shumta pasdite vonë dhe në mbrëmje. Lokalisht, mbi 45mm/24orë në qarqet Shkodër, Lezhë, Tiranë, Fier, Vlorë, Gjirokastër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në fund të ditës së sotme (e martë, dt.07) dhe deri në mëngjesin e ditës së nesërme (e mërkurë, dt.08) për shkak të intensitetit të lartë të reshjeve, ekziston MUNDËSIA e problemeve të përmbytjeve të VOGLA lokale, kryesisht në zona urbane, në VARËSI TË GJENDJES SË RRJETIT TË KANALIZIMEVE.

Kliko per me shume info

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.