Parashikimi i motit për sot, ja cfarë pritet të ndodhë pas mesdite

Vijon dominimi i kthjellimeve në të gjithë vendin deri pas mesditës kur vranësira të lehta shfaqen në ekstremin verior.

Pasditja mbetet e kthjellët në jug dhe zonat qendrore ndërsa vranësirat shtohen gradualisht në Veri. Vonë në mbrëmje dhe gjatë natës, parashikohet që vranësirat të mbulojnë pjesën më të madhe të territorit.

Kliko per me shume info

Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do të rriten me 2 – 3°C gjatë orëve të mëngjesit ndërsa një rritje të lehtë sjell mesdita, kryesisht në zonat malore lindore.

LEXO EDHE:  Cila është kjo zonë e Shqipërisë e cila po “noton” në ar?

Era do të fryjë kryesisht e lehtë me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi veriperëndimor – perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim të ulët.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here