Moti i paparashikueshëm/ Përmbytet komisariati i policisë

Kliko per me shume info

Situata në vend nga shirat e shumtë sa vjen e përkeqësohet.

Pas bllokimit të qarkullimit në disa rrugë të vendit si dhe në përmbytjen e autostradës Tiranë-Durrës, mësohet se është përmbytur edhe Komisariati Nr:. 5 i Policisë.

Kliko per me shume info

Po ashtu situata shfaqet e rënduar edhe në Vlorë, Malësi të Madhe, Durrës etj.

Nga ana tjetër situata alarmante shfaqet edhe në hidrocentralin e Komanit dhe të Vaut të Dejës, ku mësohet se niveli i ujit ka arritur në kuotat maksimale, dhe se nëse shirat do të vijojnë mund të hapen portat e shkaktohen përmbytje në zonat përreth.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.