Mos u gënjeni nga dielli, nis mirë moti i ftohtë. Ja zonat me dëborë

Kliko per me shume info

Mos u genjeni shumë nga dielli. Ashtu sic ishte parashikuar mengjesi sot ka zbardhur i ftohte e me temperatura te uleta, kurse disa zona, si ne Korce, jane mbuluar nga bora.

Meteoalb, parashikoi qe mbrëmja dhe orët e natës do te shtonin reshjet në gjithë territorin si edhe reshje dëbore priten në zonat malore.

Kliko per me shume info

‘Në të njëjtat kushte atmosferike vendi mbetet deri mëngjesin e së hënës kur do ketë përmirësim gradual të motit duke sjellë në territor gjatë pjesës së dytë të së hënës dhe ditët në vijim, mot kryesisht të kthjellët”- parashikon Meteoalb.

Temperaturat

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë mëngjesin e djeshem por një rënie me 2 – 3°C kanë pësuar vlerat termike të mesditës. Kjo rënie që vijon mëngjesin dhe mesditën e së hënës kur ekstremumet termike pritet të luhaten nga -3°C në 15°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.