Moti i keq, rrëshqasin gurët në aksin Elbasan-Librazhd

Kliko per me shume info

Reshjet e shiut kanë shkaktuar rënie gurësh në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, tek vendi i quajtur “Kthesa e Murrashit”.

Mësohet se nga rënia e gurëve nuk ka bllokim qarkullimi dhe lëvizja e mjeteve vijon të jetë normale, por drejtuesit janë të rrezikuar, pasi nga momenti në moment mund të ketë rrëshqitje të tjera gurësh.

Kliko per me shume info

Autoritetet bëjnë thirrje që shoferet të bëjnë kujdes në ketë aks, i cili edhe më herët ka qenë problematik për shkak të rrëshqitjes së gurëve dhe dherave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.