Moti bën namin/ Zjarrfikësja bllokohet nga uji, do evakuonte 10 banorë, 5 prej tyre fëmijë

Kliko per me shume info

Zjarrfikësja e stacionit nr.3 të kodër Kamzës është bllokuar në Valias në thellësinë 1.5 m me ujë pasi kishte shkuar të evakuonte 10 banorë, 5 prej të cilëve fëmijë.

Është njoftuar prefektura dhe ushtria për ti shkuar në ndihmë.

Kliko per me shume info

Efektive të Forcës Tokësore me dy mjete të kalueshmerisë së larte nisen drejt Valiasit për evakuim e banorëve./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.