Modelja me shami: Jam myslimane dhe do të triumfoj në industrinë e modelimit

Kliko per me shume info

Shahira Yusuf është modelja myslimane me shami që me deklaratën e saj ka thyer rrjetin.

“Unë nuk jam Kenndal Jenner por jam një vajzë myslimane me ngjyrë nga lindja e Londrës, dhe do të triumfoj në industrinë e modelimit”.

Kliko per me shume info

Ajo thotë se industritë e modës nuk janë ende gati për të pranuar diversitetin.

E lindur në Somali, 20-vjeçarja thotë se do të sjellë stuhi në fushën e modës.

Nuk do të jetë si gjithë modelet e tjera ajo do të bëjë ndryshim dhe sigurisht të bëjë krenarë ata që e kanë mbështetur.

Shahira ka shumë besim tek aftësitë e saj, e tregon se të gjitha vajzat në botë janë të bukura.

Ato nuk kanë nevojë të ndjekin një stil apo një lloj bukurie pasi secila është e bukur në formën e saj. Për të është e rëndësishme që vajzat të jenë unike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.