Mjegulla vë në vështirësi automjetet, “mbulon” veriun e vendit

Kliko per me shume info

Eshtë kthyer në një fenomen i përditshëm mjegulla në zonën e veriut. Ajo mbulon fushëpamjen në orët e para të mëngjesit por edhe në mbrëmje.

Për këtë arsye, në këto pjesë të ditës qarkullimi rrugor është i vështirë dhe mjetet detyrohen të lëvizin me shpejtësi tepër të ulët. Vendosja e patrullave të policisë në këtë segment nuk sjell ndonjë lehtësi në lëvizje. Probleme ka edhe në Rrugën e Kombit.

Kliko per me shume info

Gati çdo ditë, orëve të para të mëngjesit, ka trafik të rënduar, por nuk kanë munguar dhe aksidentent rrugore./abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.