‘’Ministria e Mbrojtjes po fsheh informacionet për radarët dhe bisedat intime’’

Kliko per me shume info

Rikthehet në vëmendje cështja e radarëve, ndërsa akuzat shkojnë për drejtorët në Ministrinë e Mbrojtjes.

Denoncimi është bërë nga ish- kryeministri Sali Berisha, referuar qytetarit dixhital.
Berisha ka publikuar mesazhin e ardhur në adresë të tij nga ‘qytetari dixhita’ ku shkruhet se në po fshihen korrespondenca edhe nga Shërbimi Informative i Ushtrisë.

Kliko per me shume info

Postimi i plotë:
Ndrikull Kodheli me narko-ushtaraket e vet po fshine gjurmet e krimit!
Lexoni mesazhin e oficerit dixhital. sb

“Doktor Berisha ju uroj shendet. ne ministrine e mbrojtjes drejtoret e mimi kodhelit qe kan mare peng dikasterin dhe nuk perfillin as ministren e re per te cilen shprehen jo ne sy se “kjo nuk di” po fshijn gjithe korespondencen qe lidhet me infornacionin e ardhur per radaret. Dhe ne sherbimin infprmativ te ushtrise po ndodh e njejta gje. Duan tia lene fajin drejtorit te qnod gjeneral Dushku. Prokuroria duhet te filloje hetimet menjehere dukr nisur nga bllokimi i celulareve pasi ne ministrine e chatit dokumenta foto informacione deri te biseda intime qe sherbejn per promovim kalojn ne ëhatsapp viber etj. Ket lloj trendi e futi mrika.”

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.