U shkarkua nga detyra të premten, gjendet i vetëvrarë ish-ministri i Uellsit

Kliko per me shume info

Pa kaluar një javë pas shkarkimit të tij nga detyra ish ministri i Uellsit, është gjetur i vdekur në banesën e tij.

Carl Sargeant, 49 vjeçar, i cili ishte nën hetim nga partia e tij lidhur me sjellje jo të mira, thuhet se ka kryer vetëvrasje.

Kliko per me shume info

Mësohet se Sargeant ishte shkarkuar nga pozicioni i tij si Ministër për Komunitete dhe Fëmijë, të premten e kaluar. Ai u shkarkuar pasi kryeministri kishte marrë informacione për një sërë incidentesh të tija në të cilat përfshiheshin gratë.

Në një deklaratë për media e huaja familjarët e tij kanë thënë që ndihen të “shkatërruar sa nuk mund të shprehin me fjalë”. Kreu i partisë laburiste Jeremy Corbyn ka deklaruar që ky ishte një lajm tejet shokues.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.