Meterologu sfidon të ftohtin, del jashtë me erën 170 km/h dhe temperaturën -40 gradë

Kliko per me shume info

Observatori New Hampshire në Washington merret me studimin e motit.

Kliko per me shume info

Në vitin 1934 është shënuar era më e shpejtë në historinë e planetit Tokë: 371 km/orë.

Por tani 170 km siç shihet në video, nuk është aq shpejt sa në vitin 1934, por përsëri nuk mund të ecësh, shkruan mashable, raporton newsbomb.al.

Të premten, studiuesi i motit në këtë institucion, Tony Padham, doli jashtë në erën më të fortë të vitit, që ishte 170 km/h dhe temperatura ishte -40 gradë.

Ai vendosi të sfidojë të ftohtin ekstrem duke e quajtur këtë veprim si një “aventurë qejfi”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.