Meta shkon në Vlorë për pavarësinë, bën batuta me Edi Ramën

Kliko per me shume info

Presidenti Ilir Meta, i pranishëm në Vlorë në kuadër të manifestimeve për 105 vjetorin e pavarësisë, nuk e ka lënë rastin të ikë pa bërë një batutë me kryeministrin Edi Rama.

Ai ka bërë edhe batuta me kryeministrin Rama, teksa gjatë ky i fundit përmendi një projekt anglez, Meta tha se po e mbyll fjalën me një projekt amerikan.

Kliko per me shume info

“Sot kjo është data më e ndritur në historinë e kombin tonë sepse është data që bashkon dy ngjarjet më të mëdha të vendit me të njëjtin dimension dhe rëndësi historike. Jo rastësisht burri i mençur Ismail Qemali dhe të gjithë patriotët shqiptarë vendosën të shpallnin’, tha presidenti Ilir Meta.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.