Mendonte se ishte shtatzënë, gruaja “lind” një masë tumoriale

Kliko per me shume info

Një nënë e dy fëmijëve u detyrua të ‘lindte’ një masë kanceroze në tualet, pasi besonte se ajo ishte shtatzënë.

Lauren Knoëles, nga Aberdeni, Skoci, u trishtua kur zbuloi në ‘shtatzëna’, sipas së cilës ishte shtatë javshe, në fakt rezultoi të ishte një sëmundje vdekjeprurëse.

Kliko per me shume info

Në moshën 27-vjeçare, zonja Knoëles u gëzua kur testi i saj i shtatzënisë doli pozitiv, megjithatë pasi ajo vuri re gjakderdhje në javën e shtatë, shkoi në spital për një hetim.

Më pas asaj iu dha lajmei se ajo po përjetonte një shtatzënie molare – një grup qelizash të njohur si sëmundje trofoblastike gestacionale.

Megjithëse, indet kanceroze u hoqen, iu nënshtra kimios dhe flokët i ranë, tumori i saj vazhdoi të rritet në një shkallë alarmante raporton Dailymail.

Por pas dhimbjeve të barkut t zonja Knoëles ‘lindi’ masën kanceroze vetëm në tualet, pasi ajo ndjeu dëshirën për ttë shtyrë.

Znj. Knoëles, tani 29 vjeç, është e lumtur, pasi tumori i cili kishte madhësinë e dardhës, është jashtë, dhe kjo nënkupton që ajo më në fund është pa kancer./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.