Denoncimi/ “Materniteti i Durrësit nuk ka ujë, nënat e reja nuk kanë ku të lahen”

Kliko per me shume info

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka shpërndarë një denoncim të një qytetari për maternitetin e Durrësit.

Në mesazhin që i vjen nga një “qytetar dixhital” thuhet se materinteti i Durrësit nuk ka ujë dhe se nënat e reja nuk kanë mundësi që kryejnë nevojat personale.

Kliko per me shume info

“Bashkëshortja ime solli në jetë vajzën tonë dje në maternitetin e Durrësit, sot gjithë ditën materniteti nuk kishte uje, se ku do lahen këto nëna nuk e di”,- shkruhet në mesazhin e shpërndarë nga Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.