Ndarja nga jeta e Aleksandër Lalos, reagon Marina Vjollca: La një boshllëk të madh te të gjithë

Kliko per me shume info

Prezantuesja e spektaklit “C’est la vie” në Tv Klan, Marina Vjollca ka reaguar pas ndarjes nga jeta të kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo në moshën 68-vjecare si pasojë e një ataku kardiak.

Përmes një postimi në Instagram, Marina Vjollca thotë se ndarja nga jeta e kompozitorit i ka lënë një boshllëk të madh asaj dhe stafit të “C’est la vie”, ku Aleksandër Lalo ishte pjesë e jurisë. Spektakli mbrëmjen e sotme ishte me regjistrim dhe është ndërprerë pas lajmit për vdekjen e kompozitorit.

Kliko per me shume info

“Miq te dashur, me hidherim te thelle mesuam ndarjen nga jeta te Maestro Lalos pas nje ataku ne zemer.

Maestro i madh u nda nga jeta duke lene nje boshllek te madh tek une dhe i gjithe stafi i “C’est la vie”. Ky emision dhe te tjeret ne vijim jane homazhi yne per njeriun e paperseritshem te muzikes shqiptare. U prehte ne paqe!,”-përfundon Marina në rrjete sociale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.