Maqedonia pushtohet nga protesta

Kliko per me shume info

Protestat kundër hetimeve të funksionarëve të VMRO-DPMNE-së sot janë zhvendosur para Ministrisë së Drejtësisë.

Në mesin e protestuese përsëri janë krerët e partisë dhe kërkojnë mos-ndëshkimin e kolegëve të tyre, të dyshuar për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit.

Kliko per me shume info

Nga Maqedonia “alsatM” shkruan se, gjykata më herët u ka caktuar paraburgim 30 ditor 13 të akuzuarve për veprën “cenim terrorist të rendit kushtetues” lidhur me natën e përgjakshme të 27 prillit në Kuvend. Për gjashtë persona tjerë ka caktuar masën e arrestit shtëpiak.

Protesta e VMRO-së do të vazhdojë nesër me fillim në orën 18.00 para Gjykatës Penale.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.