Manovër e gabuar, furgoni përplas veturën në Shkodër-Lezhë

Një tjetër aksident rrugor është verifikuar pasditen e së premtes në aksin Shkodër-Lezhë, ku një furgon është përplasur me një veturë.

Burime policore bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur tek kryqëzimi i Dajçit, ku furgoni me targë “SH 2947 E” ka përplasur një “Volkswagen”, po me targë Shkodre, “SH 2295 E”.

LEXO EDHE:  Pyetja që e bën Tahirin të dridhet: A do të arrestohesh?
Kliko per me shume info

Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak i aksidentit të jetë bërë një manovër e gabuar e drejtuesit të furgonit, për të parakaluar disa makina të tjera.

Si pasojë e impaktit kanë mbetur të lënduar të dy drejtuesit e mjeteve, A.P dhe S.H, të moshave 24 dhe 52 vjeç, të cilët janë dërguar në spitalin rajonal të Lezhës ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here