Lu paralajmëroi për arrestime “peshqish të mëdhenj”, pas Shkëlqim Mirit 10 gjyqtarë dhe prokurorë do të arrestohen

Kliko per me shume info

Nga burime zyrtaremësohet se dhjetë gjyqtarë dhe prokurorë të tjerë janë nën hetim dhe pritet arrestimi i tyre.

Kjo vjen pas deklaratave të ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, i cili paralajmëroi për arrestime “peshqish të mëdhenj”.

Kliko per me shume info

Nuk dihet nëse janë këta gjyqtarë dhe prokurorë “peshqit e mëdhenj” për të cilët foli Donald Lu, apo po fliste për ministra dhe ish-ministra. Kjo mbetet për tu parë në ditët në vazhdim.

Kujtojmë këtu se pasi gazetarja e kronikës Klodiana Lala, u shpreh se nën hetim janë disa gjyqtarë të tjerë veç atij të Gjykatës së Apelit të Tiranës, Shkëlqim Miri, Report TV, ka publikuar një dokument në të cilin thuhet se janë 10 gjyqtarë e prokurorë nën hetim.

1 COMMENT

  1. Nuke jane kta peshqit e medhenj,ku i lini emrat e peshqve te medhenj,me ne krye plakun e vicidolit,lir floririn,lulin,edvinin mediun e te tjerte mbase ktyre.
    komandantve qe jane nji bataljon.Pse vetem me kta gjyqtare e prokuror do ta mbydhin historine kriminale te 27 vjetve,le te presim e te shohim teatrat e pseudo politikanve,cfare kane sajuar ti shpetojne drejtesise.Po nuke pati reagim edhe kesaje here nga amerikante e europa vendi dhe ne jemi te mbaruar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.