Lobimi në SHBA/ Taulant Balla: Basha dhe familjarë të tij të merren në pyetje

Kliko per me shume info

Ndërsa Prokuroria ka nisur verifikimet për një kontratë të lidhur nga kryedemokrati Lulzim Basha me një kompani Amerikane lobimi nën dyshimet se është fshehur burimi i financimit, vjen edhe reagimi nga kampi rozë.

Kliko per me shume info

Sekretari i Përgjithshëm i PS dhe njëherësh Kreu i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Taulant Balla nëpërmjet një statusi në Facebook thotë se Basha dhe njerëz me lidhje familjare me të jo vetëm duhen verifikuar, por edhe duhen marë në pyetje. Sipas Ballës, një ngjarje e tillë do të kishte tronditur çdo parti politike në çdo vend demokratik.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.