Lezhë/ Kapet me kokainë në lokal, arrestohet i riu

Kliko per me shume info

Një i ri u arrestua sot nga Policia në Lezhë, pasi iu gjet kokainë. Marsen Hysa, 24 vjeç, banues në Tiranë, u vu në pranga.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij në një lokal në Lezhë, i është gjetur e fshehur në rroba një sasi prej 198 gr lëndë narkotike e llojit “Kokainë”, e paketuar në 2 qese plastike, sqaron Policia.

Kliko per me shume info

Vazhdojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale. Ndërkohë, materialet proceduriale në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike ” parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.