Ndarja nga jeta e Aleksandër Lalos, Meta: Humbje për botën e muzikës dhe kulturës

Kliko per me shume info

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur, Aleksandër Lalo në moshën 68-vjecare, pas një arresti kardiak.

Përmes një postimi në “Facebook”, Meta shprehet se vdekja e tij përbën një humbje për botën e muzikës dhe kulturës.

Kliko per me shume info

“Të dashur miq!
Ndarja nga jeta e kompozitorit tonë të shquar Aleksandër Lalo përbën një humbje për botën e muzikës dhe kulturës. Por veprat e tij frymëzuese do mbeten përgjithmonë”- thuhet në statusin e Presidentit Ilir Meta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.