Alarm fals për të shtëna me armë në Londër, rrugët janë të qeta

Kliko per me shume info

Sulmi terrorist në Londër, pas disa verifikimesh ka rezultuar se ka qënë një alarm fals,e tashmë është njoftuar zyrtarisht se në këtë zonë nuk ka asnjë rrezik.

‘’Policia është përgjigjur sikur incidenti të jetë një ngjarje terroriste. Oficerë të armatosur dhe të paarmatosur janë në vendngjarjen dhe po bashkëpunojnë me policinë rrugore”, ka deklaruar më herët ,” ka thene Scotland Yard, ndërsa kishte mbyllur edhe stacionin e Oksford.

Kliko per me shume info

Dëshmitarë të shumtë shkruan në mediat sociale se kanë parë njerëz të shumtë që largoheshin me shpejtësi dhe të zënë nga paniku nga stacioni i Oksford, por tashmë pritet që gjithçka t’i kthehet normalitetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.