Lajm i mirë nga parashikimi i motit për ditën e sotme, re e kthjellime

Kliko per me shume info

Sipas meterologeve, ne Shqiperi vijon dominimi i kthjellimeve në territor deri në mesditë kur vranësirat shfaqen në Veri dhe gradualisht shtrihen në gjithë vendin.

Pasditja do të vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në Jug dhe pjesërisht në Qendër ndërsa vranësira më të dendura do të ketë ne zonat Veriiore dhe Lindore.

Kliko per me shume info

Shqipëria mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme edhe gjatë orëve të natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara gjatë mëngjesit por një rritje me 1 – 2°C do të pësojnë vlerat termike të mesditës.

Era do të fryjë mesatare por deri e fortë, me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.