“La vida loca”, menaxheri i IT vjedh shefat për ti plotësuar qejfet të dashurës “luksoze”

Kliko per me shume info

Një menaxher IT është burgosur, pasi ka vjedhur pothuajse 130 mijë paund nga punëdhënësit e tij, në mënyrë që ai të mund të “financonte stilin e jetesës ekstravagante të të dashurës së tij”.

Simon Rey ka shitur mallra, duke përfshirë televizorët me ekran të sheshtë, 40 iPads, laptopë dhe iPhone 6, të cilat i përkisnin vendit të punës, Grupi i Këshillimit të Parave në Carrington, Manchester.

Kliko per me shume info

Kompania ngriti dyshime kur bosët gjetën një faturë të telefonisë celulare me shifra alarmante, ndërsa Rey po shijonte një festë në Tajlandë, raporton DailyMail.

40-vjeçari u burgos për 20 muaj pas pranimit të mashtrimit në Gjykatën e Mançester./lajmifundit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.