Kush dekonspiroi kapjen e 3-ish policevë të lidhur me Habilajt? Rama anashkalon akuzat: Kërkoj hetim për këtë çështje

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama e anashkaloi përgjegjësinë e qeverisë së tij për implikimin e 3 ish-zyrtarëve të lartë të policisë në kultivimin dhe trafikun e drogës.

Akuzave të opozitës se ishte ai dhe ministri i Brendshëm Xhafaj që dekonspiruan aksionin për kapjen e tyre, Rama thotë se do të kërkohet zyrtarisht hetim në organin e akuzës për këtë çështje.

Kliko per me shume info

“Nuk dua të bëj replika me opozitën. Ka dhe raste të tilla. Nuk ekziston asnjë polici shteti në asnjë shtet që të ketë të kapje 100% të të kërkuarve të nivelit të lartë, të ulët apo të këtij lloji. Nuk dua të bëj replika me opozitën. Ajo është në një proces të vetin dhe është dukshëm dhe prekshëm në drejtim të paditur.

Ministri i brendshëm do të materializojë nesër një kallëzim penal për të hetuar dekonspirimin e sekretit hetimor në rastin konkret përfshirë edhe vetveten. Ai do të vërë në dispozicion të gjithë gadishëmrinë e të gjithë palës që përfaqëson dhe policinë duke kërkuar që të vihen në gatshmëri të hetimit dhe të tjerët.

Ministri i Brendshëm do të kerkojë që të hetohet rasti për të gjithë ata që kanë pasur dijeni për kët operacion. Në rastin konkret personat që kanë pasur dijeni janë të kufizuar dhe duhet të bëhet një hetim” – tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.