Udhëtimi jashtë vendit, Tahiri me biletë vajtje-ardhje. Ja kur kthehet

Kliko per me shume info

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka udhëtuar këtë të premte drejt Gjermanisë.

Burime zyrtare bëjnë me dije se ish ministri Tahiri ka udhëtuar drejt Gjermanisë për të vizituar një të afërm që ndodhet në spital.

Kliko per me shume info

Mësohet se ish ministri ka prerë biletë vajtje-ardhje dhe do të kthehet të shtunën në Shqipëri përmes aeroportit të Rinasit.

Ndërkohë edhe Prokuroria ka reaguar për rastin në fjalë, duke theksuar se nuk ka asnjë masë ndaluese ndaj Tahirit.

“Tahiri nuk ka asnjë ndalesë për të dalë jashtë vendit. Ai po hetohet në gjendje të lirë për lidhjet e tij të mundshme me grupin e Habilajve. Ndaj ish-ministrit të brendshëm nuk ka asnjë masë ndaluese dhe ndryshe nga sa u raportua në fillim nuk është vendosur bllokimi i pasaportës së tij”- thuhet në reagimin e Prokurorisë./LAJMIFUNDIT.AL/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.