Kryemadhi: Shqipëria po kërruset, ndjej dhembje, revoltë dhe përgjegjësi

Kliko per me shume info

Është mbledhur sot konventa Kombëtare e Lëvizjes së Gruas për Integrim nga ku kryetarja Monika Kryemadhi foli me tone të ashpra për situatën në vend.

Nga podiumi Kryemadhi sulmoi Ramën duke thënë se ai po varfëron shqiptarët dhe po kërrus Shqipërinë.

Kliko per me shume info

“Sot jemi në një udhëkryq midis të ardhmes të ardhmes dhe shpërbërjes, Shqipëria po mblidhet nga hallet që po e kërruset çdo ditë. Shqiptarët po varfërohen çdo ditë dhe më shumë. Po kërruset nga një grup njerëzish. I them këto fjalë pasi ndjej dhimbje, revoltë dhe përgjegjësi. Misioni im është t’ju udhëheq juve së bashku me Klajdën, Irisin etj.

Ky mision bëhet i mundur me bashkëpunimin e të gjithëve. Ta shpëtojmë rininë tonë e cila po ikën çdo ditë e më shumë. Ta shpëtojmë edhe kryeministren e rënë. Me paratë e tyre blejnë institucione dhe vota, blejnë ndërkombëtarët, por harron se Edi Rama është pronë e drogës, krimit, makthit të tij. Ky njeri nuk mund të zhdukë fobitë e tij për të larguar shqiptarët. Ky njeri nuk mund ti shpërndajë shqiptarët.

2 COMMENTS

  1. Monika i je Te gjitha mundesite te ndalosh “TKURTJEN E SHQIPYAREVE SUC E THUA”
    Nga Florinjte e kerrabes qe ishin te popullit e u bene tuajat ktheja popullit qe mos tkurret 😉
    E di qe te wan zemra per popullin dhe kam besim se do ti kthesh thesarin e shtetit qe moret je njeri i ndershem dhe ke zemer te madhe rrofsh e qifsh sa malet

  2. Para se gjithash fol per pergjegjesit e tya dhe te lsi gjate 8 vjeteve bashkeqeverisje, me votat e kujt u bere kryetare, pastaj na trego misionin tend vetem ant kombetar per mos hapjen e negociatave, keni ngateruar detyren vet hiqeni si perfaqesus te evropes kur ate nuk e doni me pergjegjesine e detyre si politikan e opozite shqiptare per te mire te ketij populli te beni te pamunduren qe vendi yne te futet ne evrope se eshte pjese e saje, boll genjyet per 27 vjet, prandaj rinia e shikon qe evropa me politiken tyaj ( ashtu u intereson qe te beni sic keni bere e mos jipni kurre llogari), nga te afrohet. ajo largohet, ven dhe e gjejne atje ku eshte duke marre shtetesi te huaj e duke kerkuar azil, sepse te gjithe duan evropen, kurse juve mbillni friken, anarshine,” revulicionin” qe te mirni qeverine per interesat tyaja e jo te popullit e me kete rast ti shpetoni pergjegjesive e vitingut

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.