Krimet e Rënda: Përveç hotelit ‘Santa Quaranta’, Balilit t’i bllokohen edhe 25 apartamente

Në një kohë kur policia dhe prokuroria ende nuk kanë lokalizuar vendodhjen e Klemend Balilit për të mundësuar më pas arrestimin e tij, hetimi pasuror kundër “Eskobarit të Ballkanit” ka përparuar ndjeshëm.

Katër ditë më parë Prokuroria per Krimet e Rënda i është drejtuar me një kërkesë Gjykatës së Krimeve të Rënda, duke kërkuar nga kjo e fundit të verë në sekuestro preventive 25 apartamente, një sipërfaqe trualli në Sarandë dhe hotelin “Santa Quaranta” që ndodhet në bregdetin e Sarandës, bën me dije Report TV.

LEXO EDHE:  Protesta në Kukës, qytetarët: Edi Rama, liro 11 kuksianët, ose gjej vend ku të futesh
Kliko per me shume info

Kërkesa e prokurorisë për sekuestrimin e pronave të Balilit është ende në shqyrtim nga Gjykata e Krimeve të Rënda, e cila ende nuk ka marrë një vendim për miratimin ose jo të kësaj kërkese që ka bërë prokuroria.

Sipas kësaj të fundit, Balili pjesën më të madhe të pasurive e ka në emër të familjarëve të tij dhe shokëve, pasuri këto që shtrihen kryesisht në Sarandë, Delvinë dhe në Tiranë.

LEXO EDHE:  Gjermania kërkon punëtorë, pagesa deri në 30 mijë euro!

Klement Balili është person në kërkim për llogari të drejtësisë greke dhe asaj shqiptare dhe i dyshuar si personi që drejtonte një grup kriminal të trafikut të drogës në Ballkan drejt Europës. Ndryshe ai njihej dhe si “Eskobari i drogës” në Ballkan.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here