Hajdutët “mësyjnë” Surrelin, vjedhin kosheret me bletë fare pranë vilës së Ramës

Kliko per me shume info

Kreu partisë PKD, Dhimitër Muslia ka publikuar në “Facebook” denoncimin e një bletari në Surrel të Tiranës, të cilit i kanë vjedhur kosheret me bletë.

Bletari thotë se i kanë vjedhur rreth 60% të koshereve në një zonë që duhet të ishte më e sigurta, pasi aty banon edhe kryeministri Edi Rama.

Kliko per me shume info

Postimi i plotë:

Sot dola ne Surrel per te drekuar me ca shoke dhe aty rastesishte takova nje burre te moshuar i cili ishte shum i merzitur. E pyeta se cke pse je merzit bace, ai me tha se une kam vite qe merrem me blete dhe ka dy jave qe i solla kopeshtin e bletve sa me afer kullotes pasi ka shum trumc dhe mare . Por dje me kishin vjedhur 60 % te koshereve , pasnje dite shum te lodhshme shkova von ne shtepi per te pushuar dhe te nesermen kur erdha e pashe me leshuan kembet nga pikellimi. Qa te shikosh i kishin marre pathuajse tera kosheret e bleteve. Po methene te drejten kisha shum besim se ketej nuk do mi prekshin pasi ka shume levizie te policise meqe ketu banon shoku Rama ,Kryeministri. Te marreshin te keqen bace i thash , ai mu pergjigji mir ke po tashme ne kete moshe me qa te ushqehem , ky eshte profesioni im. Tash shpresa iku.
Foto nga parku i bletve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.