Kontratat 1 milionë dollarë, prokuroria kërkon dokumentet nga PD dhe KQZ

Prokuroria e Tiranës i ka kërkuar Partisë Demokratike dhe Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për paratë e financimit në fushatë të selisë blu.

Fjala eshte për dyshimet se PD ka paguar 1 milionë Dollarë për një kompani amerikane lobimi për zgjedhjet e 25 Qershorit dhe nuk ka deklaruar këtë shumë.

Kliko per me shume info

Hetimi nga Prokuroria e Tiranës nisi pas investigimit të bërë nga “Birn” dhe denoncimeve nga Partia Socialiste.

LEXO EDHE:  Denoncimi i rëndë: Kompania e naftës 'Gulf' është e Olsi Ramës

Nga ana tjetër, Partia Demokratike ka mohuar këto akuza dhe ka thënë se të gjithë pasqyrën financare të shpenzimeve në zgjedhje e ka dorëzuar në KQZ dhe në Departamentin Amerikan të Drejtësisë për kompaninë lobuese.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here