“Ja cilat janë dy arsyet pse Rama e la Mimi Kodhelin jashtë qeverisë”

Kliko per me shume info

Ish-kryeministri Sali Berisha ka “zbuluar” sot dy arsyet pse Rama e la ish-ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli jashtë qeverisë.

Berisha thotë se Rama e la Kodhelin jashtë kabinetit për dy arsye.

Kliko per me shume info

E para sepse u bë xheloz për marrëdhëniet e saj me amerikanët, dhe e dyta se Rama i kishte kërkuar t’i bënte një aferë të cilën ajo nuk e kishte pranuar.

Statusi i plotë i Berishës

Ja pse mbeti jashte kabinetit ndrikull Kodheli! sb

“Pershendetje Doktor.Nje burim shume i afert me ishministren e mbrojtjes Kodheli me tha dje se sipas saja Rama e la ate jashte kabinetit per dy arsye.Se par Mimi thote se Rama u be xheloz shume per mardhanjet e saj me amerikanet.Nje delegacion i senatit amerikan i kishte folur Rames ne prani te saja me superlativa per Mimin por jo per Ramen.Se dyti Mimi i thote ketije burimi 100% te besueshem se Rama i kishte kerkuar ti bente nje afer t si ato te Beqes dhe gjasme kjo nuk kishte pranuar,me respekt..”

©LAJMIFUNDIT.AL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.