KLD merr vendimin për gjyqtarin e arrestuar Shkëlqim Miri

Kliko per me shume info

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur të pezullojë nga detyra gjyqtarin e arrestuar për korrupsion Shkëlqim Miri.

Kliko per me shume info

Vendimi është marrë gjatë mbledhjes së sotme të KLD-së të drejtuar nga Presidenti Ilir Meta.

Shkëlqim Miri u arrestua me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, pas hetimeve dhe përgjimeve ku rezultoi të kishte marrë 30 milion lekë rryshfet për ndryshimin e masës së sigurisë së Gentian Dodës, i dënuar për vrasje të dyfishtë në vitin 1997.

Gjyqtarit të Apelit, Miri, paratë iu gjetën në banesë gjatë një kontrolli të befasishëm të policisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.