Kishin parkuar mbi shina, treni i linjes Durres-Elbasan perplas tre police

Kliko per me shume info

Tre efektivë policie janë plagosur, pasi treni i linjës Durrës–Elbasan përplasi automjetin e tyre. Sipas informacioneve të para mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:40, në lagjen Iliria të qytetit bregdetar.

Paraprakisht dyshohet se makina e policisë kishte qëndruar mbi shinat e trenit dhe efektivët e policisë ishin në gjumë. Treni drejtohej nga mashinisti 61-vjeçar M.K. P

Kliko per me shume info

olicia thotë se dy nga policët pasi kanë marrë ndihëm e parë mjekësore kanë dalë nga spitali, ndërsa efektivi i tretë është ende në spital por jashtë rrezikut për jetën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.