Këto dy bukuroshe sot morën gjithë vëmendjen në shesh. Pse?

Është 28 nëntor, datë e shënuar. 105 vjet më parë Shqipëria u shpall shtet i pavarur, andaj kjo datë bartë një rëndësi të madhe.

Kryeqendra e festimeve në Kosovë është Prishtina. Të gjitha sheshet janë zbukuruar e atmosfera është në maksimumin e saj.

Kliko per me shume info

Sot, një parakalim nëpër sheshet kryesore të kryeqytetit e kanë bërë edhe dy vajza bukuroshe me kreacione simbolike me motive tradicionale dhe ngjyra kuq e zi.

LEXO EDHE:  Ivica Daçiq: Serbisë s’i intereson platforma e Kosovës

Këto vajza me kreacione të frymëzuara nga motivet kombëtare dhe ngjyrat e flamurit, morën gjithë vëmendjen e kalimtarëve, që fotografoheshin me to. Ky parakalim i modeleve të veshura me kreacione të veçanta, ishte ide e Shkollës së Modës “Design Factory”, ndërkaq punimet ishin realizuar nga studentja e vitit të tretë, Fitore Sallteku.

Po duken shumë bukur!

LEXO EDHE:  Ish-kongresmeni amerikan: Thaçi është mafioz!

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here