Paralajmerimi i frikshëm i ISIS: Do sulmojmë këtë qytet të Evropës

Shteti Islamik (ISIS) paralajmëroi se së shpejti do të sulmojë Romën. Këtë njoftim organizata terroriste e bëri përmes një posteri në internet që tregon një terrorist dhe një ujk që shohin nga Sheshi i Shën Pjetrit.

Në paralajmërimin e shkruar në poster thuhet se: “Festa e Kryqtarëve po afrohet, tregoji atyre kuptimin e terrorizmit”.

Kliko per me shume info

“Mos e mbani gjakun tuaj, shpërblimi është parajsë”- thuhet në mesazhin e ISIS drejtuar ekstremistëve.

LEXO EDHE:  Krahu i djathtë i nxjerr Trump të palarat: Ja ç'i tha Putin për prostitutat ruse. Në një hotel ai dhe...

Thirrja bëhet ndaj mbështetësve të ISIS nëpër Europë. Ata quhen të tillë pasi sulmojnë vetëm, pa bashkëpunuar me njeri.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here